KONST / Litografier / Färglitografi 8952359
*
nr 895 2359
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, 2 st, Evy Låås (1923-1999), bladets mått: 53x44 resp 49x52, oramde
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 maj 2014
kl 20:01:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/5 16:14:33
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramde svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2050 Oljemålning
Evy Låås (1923-1999), Sverige. Signerad, kvinnopor..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:54
*
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
nr 895 2359
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, 2 st, Evy Låås (1923-1999), bladets mått: 53x44 resp 49x52, oramde
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 maj 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/5 16:14:33 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk mÃ¥lare, tecknare och författare.Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramde svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2050 Oljemålning
Evy Låås (1923-1999), Sverige. Signerad, kvinnopor..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:54