KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12347390
*
nr 1234 7390
Oljemålning
Rickard Lindström, Lofoten. Olja på duk, signerad. 1937,41x47
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2019
kl 20:34:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/2 11:34:33
1
500 kr
11/2 19:47:21
2
500 kr
11/2 19:47:21
1
500 kr (Budbetjänt)
11/2 20:29:23
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lofoten motiv från lofoten norge olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
nr 1234 7390
Oljemålning
Rickard Lindström, Lofoten. Olja på duk, signerad. 1937,41x47
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/2 11:34:33 | 1 | 500 kr |
11/2 19:47:21 | 2 | 500 kr |
11/2 19:47:21 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
11/2 20:29:23 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lofoten motiv från lofoten norge olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00