KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8191424
nr 819 1424
Frans Wilhelm Odelmark
(1849-1937), Sverige
Akvarell, Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Marcusplatsen Venedig, signerad, motivets mått: 59x42
Kondition: oramad
Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 8 april 2013
kl 18:19:47
300 kr
500 kr
400 kr
500 kr
600 kr
6
800 kr
7
1.000 kr
Frans Wilhelm Odelmark
Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark