KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Trägravyr 13464199
*
nr 1346 4199
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Trägravyr, Signerad, daterad 1954, blomsterstilleben, "Moto grazio". Motivet: 17,5x16 cm
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2020
kl 19:04:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/9 16:57:13
1
150 kr
7/9 18:31:24
2
350 kr
7/9 18:53:07
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben etsningar grafik karin persson stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyr trästick xylografi
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
*
Karin Persson
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
nr 1346 4199
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Trägravyr, Signerad, daterad 1954, blomsterstilleben, "Moto grazio". Motivet: 17,5x16 cm
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/9 16:57:13 | 1 | 150 kr |
7/9 18:31:24 | 2 | 350 kr |
7/9 18:53:07 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben etsningar grafik karin persson stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyr trästick xylografi
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57 -
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57