ART / Oil paintings / Oil painting 13351076

nr 1335 1076

Elin Höglund-Svanholm

(1914-2010), Sverige

Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sweden. Landskap med stuga. Signerad E Höglund. Oil on canvas, 40x28 cm,

OIL PAINTING, Landskap med stuga. Signerad E Höglund. Olja på duk, 40x28 cm

Elin Höglund-Svanholm, Swedish painter born 1914, dead 2010.

Yes

Monday June 29 2020
at 20:53:18

  • Thema-auction
  • Jun 29

Kvinnliga konstnärer

Read more about Kvinnliga konstnärer

  • Artist/Designer

Elin Höglund-Svanholm

Read more about Elin Höglund-Svanholm