KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 7449520
*
nr 744 9520
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 6 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv, signerade, ca 15x25
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 19:01:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 23:14:45
1
1.100 kr
27/2 13:07:16
2
550 kr
27/2 13:08:39
2
1.000 kr
27/2 13:09:25
2
1.500 kr
27/2 15:18:40
1
Vinnande bud
27/2 16:23:00
2
1.700 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Läs mer om Frans Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller frans lindström motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:14
*
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Läs mer om Frans Lindström
nr 744 9520
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 6 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv, signerade, ca 15x25
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/2 23:14:45 | 1 | 1.100 kr |
27/2 13:07:16 | 2 | 550 kr |
27/2 13:08:39 | 2 | 1.000 kr |
27/2 13:09:25 | 2 | 1.500 kr |
27/2 15:18:40 | 1 | Vinnande bud |
27/2 16:23:00 | 2 | 1.700 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Frans Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller frans lindström motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:42 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:14