KONST / Litografier / Litografi 15418205
*
nr 1541 8205
Curt Clemens
(1911-1947), Sverige
Litografi, Signerad, daterad -47, kaffepaus, 41x34 cm, yttermått inklusive ram: 57x50 cm
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2023
kl 18:12:57
- Konstnär/Designer
Curt Clemens
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Läs mer om Curt Clemens
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt clemens grafik kaffepaus litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:31
*
Curt Clemens
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Läs mer om Curt Clemens
nr 1541 8205
Curt Clemens
(1911-1947), Sverige
Litografi, Signerad, daterad -47, kaffepaus, 41x34 cm, yttermått inklusive ram: 57x50 cm
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2023 |
- Konstnär/Designer
Curt Clemens
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Curt Clemens
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt clemens grafik kaffepaus litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:31



