KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12275371

nr 1227 5371

Inez Leander

(1878-1969), Sverige

Oljemålningar, 2 st. Landskap, signerade. Olja på pannå, 18x23 + 21x23

Inez Leander, svensk målare och grafiker född 1878, död 1969.

Utrop:

300 kr

Såld:

150 kr

måndag 7 januari 2019
kl 20:55:24

6/1 21:36:23 1      100 kr
7/1 19:55:15 2      Vinnande bud

Inez Leander

Läs mer om Inez Leander