KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 17234134
nr 1723 4134
Nikos Ghika
(1906-1994), Grekland
Blyertsteckning, Möjligen föreställande Mikis Theodorakis. Signerad, daterat -65, Sterbhusstämpel. Bildmått: 48x32 cm, yttermått inklusive ram: 72x52 cm
Nikos Hadjikyriakos-Ghikas, konstnär född 1906, död 1994.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 15 september 2025
kl 18:34:01
13/9 14:33:06