KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14534299
nr 1453 4299
Axel Österberg
(1866-1952), Sverige
"Claes på hörnet". Signerad. Akvarell, bildmått: 22x31, yttermått inklusive ram: 31x39 cm
Axel Österberg, svensk målare född 1866, död 1952.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 mars 2022
kl 18:52:42
4/3 15:14:15