KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 13013398

nr 1301 3398

Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige

Teckning, Kompositioner. Signerad, filtpenna på papper. Oramat löst blad monterat på passepartout. Bladets mått: 26,5x21 cm

Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

Utrop:

700 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 20 januari 2020
kl 20:50:16

Bengt Lindström

Läs mer om Bengt Lindström