KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 13013398
nr 1301 3398
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Teckning, Kompositioner. Signerad, filtpenna på papper. Oramat löst blad monterat på passepartout. Bladets mått: 26,5x21 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 20 januari 2020
kl 20:50:16
300 kr
500 kr
1.200 kr
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström