KONST / Litografier / Färglitografi 14087534
nr 1408 7534
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 159/285, daterad -73,20x28, yttermått inklusive ram: 33x42 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 19 juli 2021
kl 20:50:49
100 kr
500 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson