Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 14314319



*

nr 1431 4319


MIXED MEDIA

unidentified artist. Signed, Vesuvio. Mixed media, Image dimensions: 33x48cm, outer dimensions including frame: 53x69cm,


Oidentifierad konstnär. Signerad, Vesuvio. Blandteknik, bildmått: 33x48cm, yttermått inklusive ram: 53x69cm


Estimate:

1000

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday November 15 2021
at 20:38:33


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/11 16:34:35 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 33x48cm blandteknik vattenfärg vesuvio
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr