KONST / Litografier / Färglitografi 15143369
nr 1514 3369
Henrik Allert
(f. 1937), Sverige
Färglitografi, "Röd häst". Signerad, numrerad 17/155, daterad -03, m: 40x30 cm, yttermått inklusive ram: 58x46 cm
Henrik Allert, född 1937, svensk skulptör.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 januari 2023
kl 18:58:27
7/1 17:08:49