KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14156192
*
nr 1415 6192
Oscar Brentzell
(1896-1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1950, skepp. Olja på duk, 48x59cm, yttermått inklusive ram: 61x72cm
Oscar Brentzell, svensk bildkonstnär född 1896, död 1966.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 augusti 2021
kl 20:43:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/8 03:51:15
1
Vinnande bud
30/8 01:32:53
2
150 kr
30/8 01:32:53
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Oscar Brentzell
Oscar Brentzell, svensk bildkonstnär född 1896, död 1966.
Läs mer om Oscar Brentzell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar oscar brentzell skepp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
*
Oscar Brentzell
Oscar Brentzell, svensk bildkonstnär född 1896, död 1966.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Oscar Brentzell
nr 1415 6192
Oscar Brentzell
(1896-1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1950, skepp. Olja på duk, 48x59cm, yttermått inklusive ram: 61x72cm
Oscar Brentzell, svensk bildkonstnär född 1896, död 1966.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/8 03:51:15 | 1 | Vinnande bud |
30/8 01:32:53 | 2 | 150 kr |
30/8 01:32:53 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Oscar Brentzell
Oscar Brentzell, svensk bildkonstnär född 1896, död 1966.Läs mer om Oscar Brentzell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar oscar brentzell skepp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49