ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14609205
*
nr 1460 9205
Spegel
rokokostil, 1800-tal, 101x42 cm, slitage, spricka/ sprickor
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2022
kl 19:23:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/4 16:36:17
1
1.100 kr
6/4 13:27:01
2
1.400 kr
6/4 17:36:58
3
1.400 kr
6/4 17:36:58
2
1.400 kr (Budbetjänt)
10/4 21:08:54
4
2.000 kr
10/4 21:33:13
5
2.000 kr
10/4 21:33:13
4
2.000 kr (Budbetjänt)
10/4 21:33:38
5
3.000 kr
10/4 21:35:36
6
2.400 kr
10/4 21:35:36
5
2.600 kr (Budbetjänt)
11/4 09:57:34
2
2.800 kr
11/4 09:57:34
5
3.000 kr (Budbetjänt)
11/4 09:58:28
2
3.200 kr
11/4 14:48:23
6
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil slitage spegel speglar spricka sprickor
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1460 9205
Spegel
rokokostil, 1800-tal, 101x42 cm, slitage, spricka/ sprickor
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 3.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/4 16:36:17 | 1 | 1.100 kr |
6/4 13:27:01 | 2 | 1.400 kr |
6/4 17:36:58 | 3 | 1.400 kr |
6/4 17:36:58 | 2 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
10/4 21:08:54 | 4 | 2.000 kr |
10/4 21:33:13 | 5 | 2.000 kr |
10/4 21:33:13 | 4 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
10/4 21:33:38 | 5 | 3.000 kr |
10/4 21:35:36 | 6 | 2.400 kr |
10/4 21:35:36 | 5 | 2.600 kr (Budbetjänt) |
11/4 09:57:34 | 2 | 2.800 kr |
11/4 09:57:34 | 5 | 3.000 kr (Budbetjänt) |
11/4 09:58:28 | 2 | 3.200 kr |
11/4 14:48:23 | 6 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil slitage spegel speglar spricka sprickor
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58