KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Miniatyr 2895255
*
nr 289 5255
Miniatyr
Maria & Jesusbarnet, 1800-tal
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 december 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 14:02:06
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst maria & jesusbarnet miniatyr
-
7008 Miniatyrbyrå
Björk, 1800-tal. Bredd: 33 cm, djup: 17 cm, höjd: ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:52
-
7211 Miniatyrer
ett par, akvareller, silverramar, 1939, yttermått ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:17
-
7213 Skulpturer
2 st, brons, miniatyrer, Hund & katt. Längd: 3-9 c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
*
Miniatyr
nr 289 5255
Miniatyr
Maria & Jesusbarnet, 1800-tal
| Utrop: | 1.200 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 december 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/12 14:02:06 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst maria & jesusbarnet miniatyr
-
7008 Miniatyrbyrå
Björk, 1800-tal. Bredd: 33 cm, djup: 17 cm, höjd: ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:52 -
7211 Miniatyrer
ett par, akvareller, silverramar, 1939, yttermått ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:17 -
7213 Skulpturer
2 st, brons, miniatyrer, Hund & katt. Längd: 3-9 c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57



