KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12296442
nr 1229 6442
Sven Rydén
(f. 1925), Sverige
Blandteknik, "Svart gubbe". Signerad, daterad 1973, bladets mått: 24x33 cm
Sven Rydén, född 1925 i Bollnäs, svensk tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 januari 2019
kl 20:06:47
15/1 10:24:53