KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14929184
*
nr 1492 9184
Lambert Werner
(1900-1983), Sverige
Oljemålning, Blomster i vas, osignerad. Olja på pannå, 54x44 cm, yttermått inklusive ram: 60x52
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2022
kl 18:37:59
- Konstnär/Designer
Lambert Werner
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
Läs mer om Lambert Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomster i vas lambert werner olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Lambert Werner
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
Läs mer om Lambert Werner
nr 1492 9184
Lambert Werner
(1900-1983), Sverige
Oljemålning, Blomster i vas, osignerad. Olja på pannå, 54x44 cm, yttermått inklusive ram: 60x52
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2022 |
- Konstnär/Designer
Lambert Werner
Lambert Werner, svensk mÃ¥lare och skulptör född i Stockholm Ã¥r 1900, död 1983.Läs mer om Lambert Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomster i vas lambert werner olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



