ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4914767
*
nr 491 4767
Spegel
(nyproduktion), höjd: 230, bredd: 110
Utrop:
2.500 kr
Såld:
3.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 oktober 2007
kl 16:49:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/10 12:06:32
1
3.000 kr
22/10 15:59:43
2
2.600 kr
22/10 16:02:29
2
2.800 kr
22/10 16:05:30
2
3.000 kr
22/10 16:44:26
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 491 4767
Spegel
(nyproduktion), höjd: 230, bredd: 110
| Utrop: | 2.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 oktober 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/10 12:06:32 | 1 | 3.000 kr |
| 22/10 15:59:43 | 2 | 2.600 kr |
| 22/10 16:02:29 | 2 | 2.800 kr |
| 22/10 16:05:30 | 2 | 3.000 kr |
| 22/10 16:44:26 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28 -
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54



