ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10482063
*
nr 1048 2063
Spegel
115x46
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 augusti 2016
kl 20:39:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/8 20:33:28
1
200 kr
7/8 15:54:38
2
150 kr
7/8 15:54:38
1
200 kr (Budbetjänt)
8/8 19:40:45
3
300 kr
8/8 20:32:49
4
300 kr
8/8 20:32:49
3
300 kr (Budbetjänt)
8/8 20:34:01
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1048 2063
Spegel
115x46
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/8 20:33:28 | 1 | 200 kr |
7/8 15:54:38 | 2 | 150 kr |
7/8 15:54:38 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
8/8 19:40:45 | 3 | 300 kr |
8/8 20:32:49 | 4 | 300 kr |
8/8 20:32:49 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
8/8 20:34:01 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23