KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17188298
nr 1718 8298
Johan Kahl
(1831-1905), Sverige
Signerad, daterad 1874, iinteriör från Gothem kyrka, Akvarell. Bladets mått: 30x22 cm, yttermått inklusive ram: 41x33 cm. Signerad
Johan Kahl, svensk lärare och bildkonstnär född 1831, död 1905 .
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 25 augusti 2025
kl 18:11:06
21/8 20:08:11
Johan Kahl
Läs mer om Johan Kahl