KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872034
nr 1487 2034
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Försommarkväll". Signerad, daterad 1970. Olja på duk, 55x50 cm, yttermått inklusive ram: 57x52 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 18:57:11
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg