KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15704506
*
nr 1570 4506
Carl Wilhelm Jaensson
(1853-1931), Sverige
Oljemålning, + Akvarell, Landskap, akvarellen signerad. Bildmått: 18x28 resp. 14x21 cm
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 oktober 2023
kl 20:01:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/10 08:02:16
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Wilhelm Jaensson
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.
Läs mer om Carl Wilhelm Jaensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvarellen signerad bildmått: 18x28 resp carl wilhelm jaensson landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja oljemålning oljemålningar sverige vattenfärg
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32
*
Carl Wilhelm Jaensson
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.
Läs mer om Carl Wilhelm Jaensson
nr 1570 4506
Carl Wilhelm Jaensson
(1853-1931), Sverige
Oljemålning, + Akvarell, Landskap, akvarellen signerad. Bildmått: 18x28 resp. 14x21 cm
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 oktober 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/10 08:02:16 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Wilhelm Jaensson
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.Läs mer om Carl Wilhelm Jaensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvarellen signerad bildmått: 18x28 resp carl wilhelm jaensson landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja oljemålning oljemålningar sverige vattenfärg
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32



