KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13442091
nr 1344 2091
Nissan Engel
(f. 1931), Israel
Färgetsning, Signerad, "L Orchester", EA-upplaga (Épreuve d’artiste), oramat löst blad, bladets mått: 63x91 cm
Nissan Engel, Israelisk bildkonstnär född 1931.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 31 augusti 2020
kl 20:45:51
31/8 20:12:37