KONST / Litografier / Färglitografi 10482159

nr 1048 2159

Esaias Thorén

(1901-1981), Sverige

Färglitografi, Esaias Thorén (1901-1981), 167/310, signerad. -56, motivet: 51x38

Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

måndag 8 augusti 2016
kl 18:17:38

Esaias Thorén

Läs mer om Esaias Thorén