KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14608126
*
nr 1460 8126
Arvid Andersson
(f. 1934), Sverige
Oljemålning, Rådjur. Signerad. Olja på duk, 72x60, yttermått inklusive ram: 88x77 cm
Arvid Andersson, svensk målare född 1934.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2022
kl 18:51:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 17:48:06
1
300 kr
10/4 22:09:12
2
400 kr
11/4 11:23:20
3
500 kr
11/4 18:14:16
2
500 kr
11/4 18:14:16
3
500 kr (Budbetjänt)
11/4 18:15:12
2
600 kr
11/4 18:18:10
3
900 kr
11/4 18:35:57
1
900 kr
11/4 18:35:57
3
900 kr (Budbetjänt)
11/4 18:46:23
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid andersson djur djurmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Arvid Andersson
Arvid Andersson, svensk målare född 1934.
Läs om budbetjänten
nr 1460 8126
Arvid Andersson
(f. 1934), Sverige
Oljemålning, Rådjur. Signerad. Olja på duk, 72x60, yttermått inklusive ram: 88x77 cm
Arvid Andersson, svensk målare född 1934.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/4 17:48:06 | 1 | 300 kr |
| 10/4 22:09:12 | 2 | 400 kr |
| 11/4 11:23:20 | 3 | 500 kr |
| 11/4 18:14:16 | 2 | 500 kr |
| 11/4 18:14:16 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 11/4 18:15:12 | 2 | 600 kr |
| 11/4 18:18:10 | 3 | 900 kr |
| 11/4 18:35:57 | 1 | 900 kr |
| 11/4 18:35:57 | 3 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 11/4 18:46:23 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid andersson djur djurmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



