KONST / Litografier / Färglitografi 14088550
nr 1408 8550
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Färglitografi, Signerad, numrerad 71/250, "Japanska Körsbär". Motivet: 56x77cm, yttermått inklusive ram: 70x88cm
Kondition: skadad, glas, fukt skada.
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
800 kr
Såld:
250 kr
måndag 19 juli 2021
kl 20:59:26
150 kr
200 kr
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska