KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 10985069
*
nr 1098 5069
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Tusch, Albert Engström (1869-1940), motivet: 18x23, 5
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2017
kl 18:53:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 20:19:40
1
700 kr
26/3 17:06:04
2
800 kr
27/3 16:04:08
1
Vinnande bud
27/3 16:37:37
3
1.000 kr
27/3 16:37:37
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Läs mer om Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller albert engström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7154 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. ”Slas”. S..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:37
-
7168 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:13
*
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Albert Engström
nr 1098 5069
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Tusch, Albert Engström (1869-1940), motivet: 18x23, 5
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/3 20:19:40 | 1 | 700 kr |
| 26/3 17:06:04 | 2 | 800 kr |
| 27/3 16:04:08 | 1 | Vinnande bud |
| 27/3 16:37:37 | 3 | 1.000 kr |
| 27/3 16:37:37 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.Läs mer om Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller albert engström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7154 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. ”Slas”. S..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:37 -
7168 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:13



