ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10379270
*
nr 1037 9270
Spegel
Sent 1800-tal, 137x55
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2016
kl 20:26:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/5 12:08:36
1
700 kr
16/5 18:51:37
2
800 kr
16/5 19:33:51
3
1.200 kr
16/5 19:36:13
2
1.000 kr
16/5 19:36:13
3
1.100 kr (Budbetjänt)
16/5 19:36:24
2
1.200 kr
16/5 19:36:24
3
1.200 kr (Budbetjänt)
16/5 19:36:37
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1037 9270
Spegel
Sent 1800-tal, 137x55
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/5 12:08:36 | 1 | 700 kr |
16/5 18:51:37 | 2 | 800 kr |
16/5 19:33:51 | 3 | 1.200 kr |
16/5 19:36:13 | 2 | 1.000 kr |
16/5 19:36:13 | 3 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
16/5 19:36:24 | 2 | 1.200 kr |
16/5 19:36:24 | 3 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
16/5 19:36:37 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14