ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10232229
*
nr 1023 2229
Spegel
1950-tal, Fröseke, Nybro, Teak, "Sylvia M6", höjd: 95 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 mars 2016
kl 19:49:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/3 18:53:30
1
100 kr
7/3 19:23:06
2
150 kr
7/3 19:25:25
3
200 kr
7/3 19:32:22
4
250 kr
7/3 19:34:57
3
300 kr
7/3 19:38:16
4
350 kr
7/3 19:42:04
3
400 kr
7/3 19:44:52
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fröseke nybro spegel speglar teak teakmöbler trä
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 1023 2229
Spegel
1950-tal, Fröseke, Nybro, Teak, "Sylvia M6", höjd: 95 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 mars 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/3 18:53:30 | 1 | 100 kr |
7/3 19:23:06 | 2 | 150 kr |
7/3 19:25:25 | 3 | 200 kr |
7/3 19:32:22 | 4 | 250 kr |
7/3 19:34:57 | 3 | 300 kr |
7/3 19:38:16 | 4 | 350 kr |
7/3 19:42:04 | 3 | 400 kr |
7/3 19:44:52 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fröseke nybro spegel speglar teak teakmöbler trä
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:58