KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7876036
*
nr 787 6036
Axel Wallert
(1890-1962), Sverige
Oljemålning, Axel Wallert (1890-1962), Porträtt, signerad, 1906, 72x53
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2012
kl 16:00:00
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Axel Wallert
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
Läs mer om Axel Wallert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel wallert olja oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Axel Wallert
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
Läs mer om Axel Wallert
nr 787 6036
Axel Wallert
(1890-1962), Sverige
Oljemålning, Axel Wallert (1890-1962), Porträtt, signerad, 1906, 72x53
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
| Utrop: | 5.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 4.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2012 |
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Axel Wallert
Axel Wallert, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1890, död 1962.Läs mer om Axel Wallert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel wallert olja oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



