KONST / Litografier / Färglitografi 7437053
*
nr 743 7053
Ulf Greder
(f. 1949), Sverige
Färglitografi , Ulf Greder (f. 1949), 121/360, "Londonrest, Rules", 50x60
Ulf Greder, född 1949 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 19:42:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 19:50:57
1
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf greder
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
*
Ulf Greder
Ulf Greder, född 1949 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om Grafik
nr 743 7053
Ulf Greder
(f. 1949), Sverige
Färglitografi , Ulf Greder (f. 1949), 121/360, "Londonrest, Rules", 50x60
Ulf Greder, född 1949 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/2 19:50:57 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf greder
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09