Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Diverse / Ram 17409202



*

nr 1740 9202


Ram

med glas, delvis bronserad, yttermått 70x100 cm


Utrop:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 november 2025
kl 18:02:41


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: delvis bronserad glas ram
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:47
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:01
  • 6757 Dosa
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:55
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:20
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:13
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:24




Ladda ner broschyr