KONST / Litografier / Färglitografi 10638083
nr 1063 8083
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), HC-upplaga, signerad. - 76, motivet: 21x28
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 17 oktober 2016
kl 18:57:29
900 kr
1.000 kr
17 okt
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson