KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14077188
nr 1407 7188
Carl Månsson
(1892-1976), Sverige
Oljemålning, Skånegård. Signerad. Olja på duk, 47x70 cm, yttermått inklusive ram: 60x80 cm
Carl Månsson, svensk målare född i Lund 1892, död 1976.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 5 juli 2021
kl 20:38:42
4/7 14:07:14