KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11521015
nr 1152 1015
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Kyrka, signerad 1920,55x61 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Kondition: skadad duk
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
måndag 11 december 2017
kl 18:24:05
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo