KONST / Litografier / Färglitografi 9679081
*
nr 967 9081
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi, Bengt Lindström (1925-2008), 44/250, bladets mått: 53x75
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juni 2015
kl 18:40:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/6 10:00:39
1
800 kr
13/6 21:55:47
2
350 kr
13/6 21:55:47
1
400 kr (Budbetjänt)
15/6 16:04:30
3
Vinnande bud
15/6 16:33:14
1
1.000 kr
15/6 16:33:14
3
1.100 kr (Budbetjänt)
15/6 16:33:46
1
1.200 kr
15/6 16:33:46
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lindström färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16
*
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bengt Lindström
nr 967 9081
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi, Bengt Lindström (1925-2008), 44/250, bladets mått: 53x75
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 juni 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/6 10:00:39 | 1 | 800 kr |
| 13/6 21:55:47 | 2 | 350 kr |
| 13/6 21:55:47 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 15/6 16:04:30 | 3 | Vinnande bud |
| 15/6 16:33:14 | 1 | 1.000 kr |
| 15/6 16:33:14 | 3 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 15/6 16:33:46 | 1 | 1.200 kr |
| 15/6 16:33:46 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lindström färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39 -
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16



