KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14872092
nr 1487 2092
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
"Höst". Signerad, daterad 1982. Akvarell, 17x12 cm, yttermått inklusive ram: 28x23 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 20:23:13
15/8 15:05:43
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg