Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 14177054



*

nr 1417 7054


Vas

Floral dekor i relief. Keramik, jugendstil, Italien. Höjd: 39 cm


Kondition: krackelyrer

Utrop:

500 kr

Såld:

1.500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 6 september 2021
kl 19:12:37


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/9 21:30:20 1      300 kr
4/9 16:02:00 2      400 kr
4/9 18:33:46 1      500 kr
4/9 20:46:14 2      500 kr
4/9 20:46:14 1      500 kr (Budbetjänt)
4/9 20:46:44 2      600 kr
6/9 17:26:36 1      800 kr
6/9 17:28:17 1      1.100 kr
6/9 17:29:02 2      800 kr
6/9 17:29:02 1      900 kr (Budbetjänt)
6/9 17:31:08 2      1.000 kr
6/9 17:31:08 1      1.100 kr (Budbetjänt)
6/9 18:13:14 1      Vinnande bud
6/9 19:07:37 3      1.400 kr
6/9 19:07:37 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: art nouveau europa floral dekor i relief italien italiensk italy jugend jugend-stil jugendstil keramik sydeuropa vas
  • 6760 Vas
    Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors, brunton..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:08
  • 6065 Vas
    Hugo Elmqvist (1862-1930), Sverige. Jugend, brons,..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:55
  • 6530 Vas
    Jugend, Rörstrand, relief. Höjd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:06
  • 6466 Vas
    Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby...//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:08
  • 6446 Vas
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:09
  • 6547 Vaser
    2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:37




Ladda ner broschyr