ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 9344181
*
nr 934 4181
Pigtittare
höjd: 53, längd: 57
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:49:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/1 18:15:35
1
200 kr
12/1 18:38:16
2
250 kr
12/1 18:42:49
3
300 kr
12/1 18:44:01
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
3043 Dörrstopp
EVA SCHILDT OCH MAJA STEN. Gjutjärn, ekollon, Firm..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:52
-
3408 Fodral till tä..
Firma Svenskt Tenn, "The world is a book", 1993. L..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:00
-
9322 Lackskrin
Japan, bemålat, delvist förgyllt, Längd. Längd: 39..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:47
-
3221 Reservoarpenna
Mont Blanc. Längd: 12 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:16
-
3286 Samearbete
10 del ca, Kåsor Väskor
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:11
-
3287 Samekniv
med mera, 3 delar. Hornarbeten. Längd: 4,5-29 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:25
*
Pigtittare
Läs mer om e-auktion
nr 934 4181
Pigtittare
höjd: 53, längd: 57
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/1 18:15:35 | 1 | 200 kr |
12/1 18:38:16 | 2 | 250 kr |
12/1 18:42:49 | 3 | 300 kr |
12/1 18:44:01 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
3043 Dörrstopp
EVA SCHILDT OCH MAJA STEN. Gjutjärn, ekollon, Firm..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:52 -
3408 Fodral till tä..
Firma Svenskt Tenn, "The world is a book", 1993. L..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:00 -
9322 Lackskrin
Japan, bemålat, delvist förgyllt, Längd. Längd: 39..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:47
-
3221 Reservoarpenna
Mont Blanc. Längd: 12 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:16 -
3286 Samearbete
10 del ca, Kåsor Väskor
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:11 -
3287 Samekniv
med mera, 3 delar. Hornarbeten. Längd: 4,5-29 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:25