KONST / Litografier / Färglitografi 11609018
*
nr 1160 9018
Camille Hilaire
(1916-2004), Frankrike
Färglitografi, Rom, signerad och numrerad 3/120, motivet: 40x54
Camille Hilaire, fransk bildkonstnär född 1916, död 2004.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 februari 2018
kl 19:05:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 23:09:50
1
100 kr
3/2 14:40:25
2
150 kr
4/2 23:05:15
3
Vinnande bud
5/2 16:08:20
2
250 kr
5/2 16:08:20
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Camille Hilaire
Camille Hilaire, fransk bildkonstnär född 1916, död 2004.
Läs mer om Camille Hilaire
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: camille hilaire europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad rom
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:58
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:22
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:56
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:52
*
Camille Hilaire
Camille Hilaire, fransk bildkonstnär född 1916, död 2004.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Camille Hilaire
nr 1160 9018
Camille Hilaire
(1916-2004), Frankrike
Färglitografi, Rom, signerad och numrerad 3/120, motivet: 40x54
Camille Hilaire, fransk bildkonstnär född 1916, död 2004.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 23:09:50 | 1 | 100 kr |
3/2 14:40:25 | 2 | 150 kr |
4/2 23:05:15 | 3 | Vinnande bud |
5/2 16:08:20 | 2 | 250 kr |
5/2 16:08:20 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Camille Hilaire
Camille Hilaire, fransk bildkonstnär född 1916, död 2004.Läs mer om Camille Hilaire
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: camille hilaire europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad rom
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:58
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:22 -
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:56 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:52