KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 11391108
*
nr 1139 1108
Alain Soucasse
(f. 1951), Sverige
Carborundumetsning, Alain Soucasse (f. 1951), 20/50, motivet: 39x29
Alain Soucasse, född 1951, fransk-svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 18:38:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/10 19:58:30
1
Vinnande bud
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alain soucasse carborundumetsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:27
-
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:24
*
Alain Soucasse
Alain Soucasse, född 1951, fransk-svensk målare.
Läs mer om Grafik
nr 1139 1108
Alain Soucasse
(f. 1951), Sverige
Carborundumetsning, Alain Soucasse (f. 1951), 20/50, motivet: 39x29
Alain Soucasse, född 1951, fransk-svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/10 19:58:30 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
23 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alain soucasse carborundumetsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:27 -
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:24