KONST / Litografier / Serigrafier 11356653
*
nr 1135 6653
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Serigrafier, 6 st i mapp, Lars Norrman (1915-1979), kvinnor, kvinnor, bladets mått: 55x75
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 oktober 2017
kl 18:33:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/10 13:04:34
1
400 kr
9/10 16:13:05
2
300 kr
9/10 16:13:05
1
350 kr (Budbetjänt)
9/10 18:20:40
3
Vinnande bud
9/10 18:23:59
4
500 kr
9/10 18:23:59
3
600 kr (Budbetjänt)
9/10 18:27:22
3
justering av budtak
9/10 18:28:56
4
700 kr
9/10 18:28:56
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt kvinna kvinnor lars norrman litografier porträttmåleri serigrafier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
-
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:16
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lars Norrman
nr 1135 6653
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Serigrafier, 6 st i mapp, Lars Norrman (1915-1979), kvinnor, kvinnor, bladets mått: 55x75
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/10 13:04:34 | 1 | 400 kr |
9/10 16:13:05 | 2 | 300 kr |
9/10 16:13:05 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
9/10 18:20:40 | 3 | Vinnande bud |
9/10 18:23:59 | 4 | 500 kr |
9/10 18:23:59 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
9/10 18:27:22 | 3 | justering av budtak |
9/10 18:28:56 | 4 | 700 kr |
9/10 18:28:56 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt kvinna kvinnor lars norrman litografier porträttmåleri serigrafier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09 -
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49 -
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:16