GLAS OCH KERAMIK / Konstglas / Skål 8597067
*
nr 859 7067
Skål
Orrefors, diameter: 22 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2013
kl 20:42:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/11 23:55:34
1
100 kr
11/11 15:29:59
2
Vinnande bud
- Tema
11 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glaskonst konstglas orrefors skål svenskt glas
-
3107 Gräddkanna
+ sockerskål, 2 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:33
-
8324 Kaffeservis
35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:56
-
3020 Kaffeservisdelar
25 delar, Upsala-Ekeby, Karlskrona, 10 kaffekoppar..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:53
-
3139 Skål
"Moon", Kartell, Mario Bellini, polykarbonat, märk..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:28
-
3113 Skål
+ askkopp, 2 delar, mässing. Längd: 12-17 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:20
-
9368 Skål
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Stengods, Gus..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:57
*
Skål
Läs mer om 50/60-tal
nr 859 7067
Skål
Orrefors, diameter: 22 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/11 23:55:34 | 1 | 100 kr |
11/11 15:29:59 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
11 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glaskonst konstglas orrefors skål svenskt glas
-
3107 Gräddkanna
+ sockerskål, 2 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:33 -
8324 Kaffeservis
35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:56 -
3020 Kaffeservisdelar
25 delar, Upsala-Ekeby, Karlskrona, 10 kaffekoppar..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:53
-
3139 Skål
"Moon", Kartell, Mario Bellini, polykarbonat, märk..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:28 -
3113 Skål
+ askkopp, 2 delar, mässing. Längd: 12-17 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:20 -
9368 Skål
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Stengods, Gus..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:57