KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 9873552
nr 987 3552
Jerk Werkmäster
(1896-1978), Sverige
Träsnitt, Jerk Werkmäster (1896-1978), kvinna, signerad, 1929, motivet: 25x22
Jerk Werkmäster, svensk bildkonstnär född i Rättvik 1896, död 1978.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 oktober 2015
kl 20:41:03
17/10 10:04:10
Jerk Werkmäster
Läs mer om Jerk Werkmäster