KONST / Litografier / Färglitografi 12969287
*
nr 1296 9287
Per Olov Ultvedt
(1927-2006), Sverige
Färglitografi, Byggare. Signerad, numrerad 88/200, oramat löst blad, , bladets mått: 50x60 cm
Per Olov Ultvedt, svensk bildkonstnär född 1927, död 2006 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 december 2019
kl 20:10:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 21:16:16
1
100 kr
9/12 16:45:12
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Per Olov Ultvedt
Per Olov Ultvedt, svensk bildkonstnär född 1927, död 2006 .
Läs mer om Per Olov Ultvedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byggare färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad per olov ultvedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Per Olov Ultvedt
Per Olov Ultvedt, svensk bildkonstnär född 1927, död 2006 .
Läs mer om Per Olov Ultvedt
nr 1296 9287
Per Olov Ultvedt
(1927-2006), Sverige
Färglitografi, Byggare. Signerad, numrerad 88/200, oramat löst blad, , bladets mått: 50x60 cm
Per Olov Ultvedt, svensk bildkonstnär född 1927, död 2006 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 december 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/12 21:16:16 | 1 | 100 kr |
9/12 16:45:12 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Per Olov Ultvedt
Per Olov Ultvedt, svensk bildkonstnär född 1927, död 2006 .Läs mer om Per Olov Ultvedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byggare färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad per olov ultvedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27