Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculptures 13636349



*

nr 1363 6349


SCULPTURES

2 pcs, ceramics, including Lisa Larson, bears. Length: 9,


2 st, keramik, bland annat Lisa Larson, Björnar. Längd: 9 cm


Estimate:

800

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday November 30 2020
at 18:19:13


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/11 15:07:08 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: björnar keramik konsthantverk skulptur skulpturer
  • 8130 VESSEL
    South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 18:48
  • 8017 SCULPTURE
    Asia, växt, sten. Height: 18 cm,
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 19:19
  • 8088 SCULPTURE
    fiskarpojke. Signerad schorode, France, bronze, an..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:56




Ladda ner broschyr