KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7222082
*
nr 722 2082
Tage Hedqvist
(1909-1997), Sverige
Akvarell, Tage Hedqvist (1909-1997), -52, segelbåtar, 25x35
Tage Hedqvist, född 1909 i Piteå, död 1997, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2011
kl 17:37:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 20:02:44
1
100 kr
31/10 17:32:10
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Tage Hedqvist
Tage Hedqvist, född 1909 i Piteå, död 1997, svensk målare.
Läs mer om Tage Hedqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller marin marinmotiv segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor svensk konstnär svenska konstnärer sverige tage hedqvist vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:45
*
Tage Hedqvist
Tage Hedqvist, född 1909 i Piteå, död 1997, svensk målare.
Läs mer om Tage Hedqvist
nr 722 2082
Tage Hedqvist
(1909-1997), Sverige
Akvarell, Tage Hedqvist (1909-1997), -52, segelbåtar, 25x35
Tage Hedqvist, född 1909 i Piteå, död 1997, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/10 20:02:44 | 1 | 100 kr |
31/10 17:32:10 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Tage Hedqvist
Tage Hedqvist, född 1909 i PiteÃ¥, död 1997, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Tage Hedqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller marin marinmotiv segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor svensk konstnär svenska konstnärer sverige tage hedqvist vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:45