KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15144339
nr 1514 4339
Ditti Hood
(1921-1998), Sverige
Oljemålning, "Jordnära". Signerad, daterad a tergo -78. Olja på duk, 38x46 cm, yttermått inklusive ram: 40x48 cm
Ditti Hood, svensk bildkonstnär född 1921, död 1998.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 9 januari 2023
kl 20:03:24
300 kr
400 kr